Best Recipes Tips , Rosei Tips, Best Rosei Tips in Odia | Argus News

SUBSCRIBE ARGUS LIVE TV BHUBANESWAR 19.98° C
`
Back ରୋଷେଇ
know-how-to-prepare-tulsi-kadha
ତୁଳସୀ କାଢା
ଅଦା ତୁଳସୀ କାଢା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: କାଢା । ସାଧାରଣତଃ ଥଣ୍ଡା ହେଲେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କାଢା ବନାଇ ଲୋକେ ପିଇଥାନ୍ତି । ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଏମିତି କାଢା ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯାହାକୁ ବନାଇବା ଅତି ସହଜ ଆଉ ସୁଆଦିଆ । ସାମଗ୍ରୀ- ଅଦା
Find out what the gupchup says in which place..
ଗୁପୁଚୁପ
କେଉଁ ସ୍ଥାନରେ ଗୁପୁଚୁପକୁ କଣ କୁହନ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ..
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : କିଏ କୁହନ୍ତି ତାକୁ ଗୁପୁଚୁପ ପୁଣି କିଏ କୁହନ୍ତି ତାକୁ ପାନିପୁରୀ. ଖାଇବା କଥା ତ ଛାଡନ୍ତୁ, ଗୁପଚୁପର ନାଁ ଧରିଲେ ପାଟିରେ ପାଣି ଆସିଯାଏ . ସେଥିପାଇଁ କୁହନ୍ତି, ଗୁପଚୁପ ଖାଦ୍ୟ ନୁହେଁ ଗୋଟେ ଇମୋସନ. ଝିଅ ହୁଅନ୍ତୁ କ
rasabali-is-offered-to-lord-baladebjiu-as-prasad
RASABALI
ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କର ପସନ୍ଦର ଭୋଗ ରସାବଳୀ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଓଡିଆର ମନରେ ଭଗବାନଙ୍କ ପାଇଁ ଥିବା ବିଶ୍ଵାସ ଆଉ ଭରସାର ପ୍ରତୀକ ହେଉଛନ୍ତି ଠାକୁର। ଭକ୍ତିରେ ଓଡିଆମାନେ ସଵୁବେଳେ ଆଗରେ ରହିଥାନ୍ତି। ଖାଲି ସେତିକି ନୁହଁ ବରଂ ସୁସ୍ଵାଦୁ ଭୋଗ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ତିଆରିରେ ଓଡିଶା ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍
monsoon-health-kit-a-mini-diet-guide-for-a-healthy-and-filling-rainy-season
MONSOON
Monsoon ରେ କେଉଁ ଖାଦ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ? ପଢନ୍ତୁ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ମନସୁନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । କିଏ ବର୍ଷାରେ ଭିଜି ଏହାର ମଜା ନେଉଛି ତ କିଏ ଘରେ ରହି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛି । ତେବେ ମନସୁନ୍ ରେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଟିକେ ଚଟ୍ ପଟା ଖାଇବାକୁ ବେଶୀ ଭଲ ଲାଗେ
A landscape of village soil in the city
ସହର
ସହରରେ ଗାଁ ମାଟିର ଦୃଶ୍ୟ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସହରରେ ପାଆନ୍ତୁ ଗାଁର ସ୍ବାଦ। ଆଜିକାଲି ରାଜ୍ୟର ଯେ କୌଣସି ସହରକୁ ଯିବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜାଗାରେ ଏବେ ବଡ଼ବଡ଼ ହୋଟେଲ । ମାତ୍ର ଅଳ୍ପକିଛି ଝୁମ୍ପୁଡି ହୋଟେଲ । ଆଉ ଯଦି ଆପଣ ବଡ଼ ହୋଟେଲ ଖାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍
Fakir bhaina veg pakoda is very famous
ଫକିର ଭାଇଙ୍କ
ଫକିର ଭାଇଙ୍କ ପରିବା ପକୁଡି , ଖାଉଥିବେ ଝୁରୁଥିବେ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ତତଲା ତେଲରେ ଛଣା ହେଉଥିବା ପକୁଡ଼ିକୁ ଦେଖିଲେ ଭାରି ଲୋଭ ଲାଗୁଛି। ପକୁଡ଼ି ସମସ୍ତଙ୍କର ପସନ୍ଦ । ପକୁଡ଼ି ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି। ସକାଳ ହେଉକି ସନ୍ଧ୍ୟା ଗରମା ଗରମ୍ ପକୁଡ଼ି ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପସନ୍ଦ। ଆ
know-how-to-prepare-neem-flower-fry-dish
FOOD
ଏମିତି ବନାନ୍ତୁ ନିମ୍ବ କଢ ଭଜା...
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆଜି ପଖାଳ ଦିବସ । ଏଇଟା ଆମେ କିଛି ନୂଆ କଥା କହୁନୁ । ସକାଳୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ ଷ୍ଟାଟସ ହେଉ କି ଫେସବୁକ..କି ଇଂଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍,ଟ୍ୱିଟର ସମସ୍ତେ ପଖାଳର ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କରିସାରିଲେଣି । କିଏ ଖାଉ କି ନଖାଉ ଓଡିଆଙ୍କର ଏହ
indias-mango-man-grows-300-varities-mango-in-one-tree
300 କିସମର ଆମ୍ବ
ବିଶ୍ୱର ଏକମାତ୍ର ଗଛ, ଫଳୁଛି 300 କିସମର ଆମ୍ବ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ବିଶ୍ୱର ଏକାମାତ୍ର ଗଛ । ଯେଉଁଥିରେ ଫଳେ 300 ରୁ ଅଧିକ କିସମର ଆମ୍ବ । ଆଉ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଆମ୍ବ ଦେଖିବାକୁ ପରସ୍ପର ଠାରୁ ଭିନ୍ନ । ରଙ୍ଗ, ରୂପ ସ୍ୱାଦ ପରସ୍ପର ଠାରୁ ଭିନ୍ନ । ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଠାରୁ କିଛି କିମ
know-the-benefits-of-cherry-tomatoes
CHERRY TAMATOES
କେଶ ଝଡିବା ହ୍ରାସ କରେ ‘ଚେରି ଟମାଟୋ’
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟୀ ଟମାଟୋ । ବଜାରରେ ପ୍ରାୟ ସବୁବେଳେ ଟମାଟୋ ମହଜରେ ମିଳିଥାଏ । ହେଲେ ସାଧାରଣ ଟମାଟୋ ଅପେକ୍ଷା ‘ଚେରି ଟମାଟୋ’ ବା ‘ଭେଜି ଟମାଟୋ’ ଶରୀର ପାଇଁ ବେଶୀ ଲାଭଦାୟ
Download Argus News App
close_btn

Download Mobile App

  • play store icon
  • app store icon