Odisha Travel & Tourism, Odisha Tourism Latest News | Argus News

SUBSCRIBE ARGUS LIVE TV BHUBANESWAR 19.98° C
`
Back ପର୍ଯ୍ୟଟନ
Naneghat Reverse Waterfall
ନାନେଘାଟ ଜଳପ୍ରପାତ
ଓଲଟା ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିବା ଜଳପ୍ରପାତ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଭଗବାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସୃଷ୍ଟି ଏହି ପୃଥିବୀରେ ଅନେକ ରହସ୍ୟମୟ ସ୍ଥାନ ରହିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ନାନେଘାଟ ଜଳପ୍ରପାତ ଅନ୍ୟତମ। ଯାହା ଓଲଟା ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଥାଏ। ପୁଣେର ଜୁନ୍ନର ନିକଟବର୍ତ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପଶ୍ଚିମଘାଟରେ ନାନେଘା
Odisha's last Hindu king, Mukundadev, has been limited to pen and paper after six years of being recognized as a tourist destination
ଗୋହିରାଟିକିରି
ଐତିହାସିକ ଗୋହିରାଟିକିରିକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଧୋକା
ଭଦ୍ରକ: ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ର ମାନ୍ୟତା ପାଇବାର ୬ବର୍ଷ ବିତିବାକୁ ବସିଲାଣି ହେଲେ କାଗଜ କଲମରେ ସୀମିତ ଓଡ଼ିଶାର ଶେଷ ହିନ୍ଦୁରାଜା ମୁକୁନ୍ଦଦେବଙ୍କ ନିହିତକ୍ଷେତ୍ର ଗୋହୁରାଟିକିରୀ । ଆମ ଓଡ଼ିଶା ନବୀନ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଭଦ୍ର
When the clouds appear in the sky the peacock begins to dance
PEACOCK
ମେଘମାଳାର ଆଗମନରେ ଆନମନା ମୟୂର
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ପାଗ ବଦଳିଛି...ଅସହ୍ୟ ଖରା ଆଉ ଗୁଳିଗୁଳି ପରେ ଏବେ ଧରିତ୍ରୀ ଶାନ୍ତ ପଡିଛି । ମେଘମାଳାର ଆଗମନ ଆଉ ଆଡମ୍ବରର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ଆନମନା ହୋଇଛି ମୟୂର। ସମସ୍ତ ଶ୍ରୀକୁ ନିଜ ଦେହରେ ଧାରଣ କରିଛି ବୋଲି, ଶ୍ରୀଖଣ୍ଡ ନାମକ
know-about-tourist-place-bikramkhola-gumpha-
ବିକ୍ରମଖୋଲ ଗୁମ୍ଫା
ହଜାର ବର୍ଷ ତଳ ଜନବସତିର ପ୍ରମାଣ ଦିଏ ବିକ୍ରମଖୋଲ ଗୁମ୍ଫା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ପର୍ଯ୍ୟଟନର ଗନ୍ତାଘର ଓଡିଶା । ଓଡିଶାର ସ୍ଥାପତ୍ୟ ଓ କୀର୍ତ୍ତିର ତାଲିକା ଖୁବ ଲମ୍ବା । କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଭରି ରହିଛି କାରୁ କାର୍ଯ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଐତିହସ୍ଥଳୀ । ଯାହା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଖୁବ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ପ୍ରାକ୍ ଐତିହସ୍ଥ
history-of-lalitgiri-udaygiri-ratnagiri
ଲଳିତଗିରି
ଆସ ବୁଲିଯିବା ଓଡିଶାର ସବୁଠୁ ପ୍ରାଚୀନ ବୌଦ୍ଧ କିର୍ତ୍ତୀ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ 100 କିମି ଦୂର ଯାଜପୁରରେ ରହିଛି ପ୍ରାଚୀନ ବୌଦ୍ଧ ବିହାର ଲଳିତଗିରି, ଉଦୟଗିରି ଓ ରତ୍ନଗିରି । ଲଳିତଗିରି ହେଉଛି ଓଡିଶାର ସବୁଠୁ ପ୍ରାଚୀନ ବୌଦ୍ଧ କିର୍ତ୍ତୀ । ଏଠାରେ ରହିଛି ହଜାର ହଜାର ବର୍ଷ ତଳ
history-of-khandagiri-and-udayagiri-caves
ଖଣ୍ଡଗିରି
ଖାରବେଳଙ୍କର ସ୍ମୃତିକୁ ମନେ ପକାଏ ଖଣ୍ଡଗିରି, ଉଦୟଗିରି ଗୁମ୍ଫା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: କଳା,ସଂସ୍କୃତି,କୀର୍ତ୍ତିରାଜି,ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟରେ ଭରପୁର ଏଇ ଆମ ଓଡିଶା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପୁରା ବିଶ୍ୱରେ ରହିଛି ଏହାର ନିଆରା ପରିଚୟ । ଓଡିଶାରେ ଅନେକ ଐତିହ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ରହିଛି । ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରର
Devotees are coming to Puri to have darshan of Shri Jagannath on New Year
ନୂଆବର୍ଷ
ନୂଆବର୍ଷରେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପୁରୀକୁ କୁ ଆସୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ବିଦାୟ ନେବ ୨୦୨୨ । ଆଜି ରାତି ୧୨ଟାରେ ନୂଆବର୍ଷକୁ ସ୍ବାଗତ ପାଇଁ ହୋଇଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଏଥିପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଶୀକ୍ଷେତ୍ର। ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରି ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ପୁରୀକୁ ଛୁଟିବ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭକ୍ତ
Crowd of tourists at the famous Siva pitha Harishankar Temple, Balangir
ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼
ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ ହରିଶଙ୍କରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ଅନ୍ୟତମ ଶୈବପୀଠ ତଥା ହରି ଓ ଶଙ୍କର ଏକାଠି ଗୋଟିଏ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣାଗଡ଼ ଉପଖଣ୍ଡର ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକରେ ଥିବା ହରିଶଙ୍କର ପୀଠରେ ବର୍ଷ ଶେଷ ଦିନରେ ହଜାର ହଜା
sindhua-dam-is-in-neglated-situation
SINDHUA DAM
ସିନ୍ଧୁଆ ଜଳପ୍ରପାତକୁ ମିଳିପାରୁନି ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳୀର ମାନ୍ୟତା
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ପ୍ରକୃତି ରେ ଭରପୁର ମନଲୋଭା ସିନ୍ଧୁଆ ଜଳ ଜଳପ୍ରପାତ।ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଋତୁ ଆସିଲେ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଆସିଥାନ୍ତି ହଜାର ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟଟକ। ବଣଭୋଜି ସାଙ୍ଗକୁ ପାହାଡ଼, ପର୍ବତ ଭରା ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ର ମଜା ନେଇଥାନ୍ତି l
Download Argus News App
close_btn

Download Mobile App

  • play store icon
  • app store icon