SUBSCRIBE ARGUS LIVE TV BHUBANESWAR 29.98° C
`
Back ରଥଯାତ୍ରା - ୨୦୨୪
Extensive traffic arrangements for Sunabesh.
ସୁନାବେଶ
ସୁନାବେଶ ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ ତରଫରୁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା
ପୁରୀ: ସୁନାବେଶ ପାଇଁ ଟ୍ରାଫିକ ତରଫରୁ ବ୍ୟାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ସୂଚନା ଦେଲେ ଟ୍ରାଫିକ ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିବା ଏଡିଜି ଦୟାଲ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ବୱାର । ରଥଯାତ୍ରା, ବାହୁଡ଼ା ଯାତ୍ରା ଭଳି ସୁନାବେଶରେ ମଧ୍ୟ AI DRONE ମାଧ୍ୟମରେ ଭିଡ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯି
An important meeting-is-going-on-at the temple administration office regarding the inner ratnabhandar
ଭିତର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର
ଭିତର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ
ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ନେଇ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ । ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ତଦାରଖ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଷ୍ଟିସ ବିଶ୍ବନାଥ ରଥଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବୈଠକ ଚାଲିଛି । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟପ୍ରଶାସ
Lakhs of devotees
ସାଆନ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ
ସାଆନ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ରାତି ପାହୁ ପାହୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଶରଧାବାଲିରୁ ସିଂହଦ୍ବାର । ରାତି ପାହୁପାହୁ ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ଼ । ଘଣ୍ଟଘଣ୍ଟା, ଶଙ୍ଖ ଧ୍ବନିରେ ଫାଟି ପଡ଼ୁଥିଲା ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ । ତାରି ଭିତରେ ନାକଚଣା ଦ୍ବାରରେ ତିନି ଠାକୁରଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାରେ ଥିଲା ତିନି ରଥ ଆଡ଼ପ ମଣ୍ଡପର
Not only in shreekhetra, but also in different parts of the country, the procession is celebrated in bahudayatra
ବାହୁଡାଯାତ୍ରା
କେବଳ ଶୀକ୍ଷେତ୍ର ନୁହେଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନର ଧୂମଧାମରେ ପାଳନ ହୋଇଛି ବାହୁଡାଯାତ୍ରା
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେବଳ ଶୀକ୍ଷେତ୍ର ନୁହେଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନର ଧୂମଧାମରେ ପାଳନ ହୋଇଛି ବାହୁଡାଯାତ୍ରା । ଦିଲ୍ଲୀର ହାଉଜ୍ ଖାସ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ରଥଯାତ୍ରାରେ ଶହ ଶହ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିସହ ରାଜଧାନୀ ସମେତ କଟକ
Nandighosa
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଅଭିମୁଖେ
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଅଭିମୁଖେ ଗଡିଲା ନନ୍ଦିଘୋଷ: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣି ନେଉଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ବାହୁଡା ଯାତ୍ରା । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଅଭିମୁଖେ ଗଡିଲା ତିନି ରଥ। ସବାଶେଷରେ ଗଡିଲା ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନନ୍ଦିଘୋଷ। ପ୍ରଥମେ ବଡଠାକୁର ବଳଭଦ୍ରଙ୍କ ରଥ, ପରେ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥ, ସବାଶେଷର
bahuda-jatra-starts
ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରଥଟଣା
ସରିଲା ଛେରା ପହଁରା; ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରଥଟଣା
ପୁରୀ: ସରିଲା ଛେରା ପହଁରା । ପ୍ରଥମେ ତାଳଧ୍ୱଜ, ପରେ ନନ୍ଦିଘୋଷ ରଥରେ ଛେରାପହଁରା,ଶେଷରେ ଦର୍ପଦଳନ ରଥରେ ଛେରାପହଁରା କଲେ ଗଜପତି ମହାରାଜ । ଛେରା ପହଁରା ପରେ ଶ୍ରୀନଅର ଫେରିଲେ ଗଜପତି । ଆରମ୍ଭ ହେଲା ରଥଟଣା । ପ୍ରଥମେ ବଡ଼ ଠାକୁ
bahuda-jatra-update
ବାହୁଡୁଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଫେରୁଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ, ବଡଦାଣ୍ଡରେ ଲାଗିଛି ଗହଳି
ପୁରୀ: ବାହୁଡୁଛନ୍ତି ମହାପ୍ରଭୁ । ଧାଡି ପହଣ୍ଡିରେ ପ୍ରଥମେ ବଡ ଭାଇ ବଳଭଦ୍ର, ପରେ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରା ଓ ଶେଷରେ ସାଳିଆ ସାଆନ୍ତ ରଥରେ ବିରାଜିଛନ୍ତି । ବାହୁଡା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଶରଧାବାଲିରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଳି ଲାଗିଛି । ଭକ୍ତଙ୍କ ଗହଳିରେ ଫାଟ
In second shrikhetra
ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର
ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଜନ୍ମବେଦୀରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଦର୍ଶନ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାରେ ନବଦିନାତ୍ମକ ରଥଯାତ୍ରାରେ ଜଗନ୍ନାଥ ବଳଭଦ୍ର ଏବଂ ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରା ମାଉସୀ ଘରେ ଜନ୍ମବେଦୀରେ ରହିବା ଭିତରେ ପ୍ରତିଦିନ ବିଭିନ୍ନ ବେଶରେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଇଥାନ୍ତି । ପ୍ରତିଦି
bahuda-jatra-of-lord-jagannatha
BAHUDA JATRA
ବାହୁଡିବେ ସାଆନ୍ତ...
ପୁରୀ: ନଅ ଦିନର ଲୀଳା ଖେଳା ପରେ ଆଜି ବାହୁଡିବେ ମହାପ୍ରଭୁ । ନଅ ଦିନ ପରେ ଆଷାଢ଼ ଶୁକ୍ଳ ଦଶମୀ ଦିନ ଶ୍ରୀଜୀଉମାନେ ପୁଣି ରଥାରୂଢ଼ ହେଇ ଆଡ଼ପ ମଣ୍ଡପରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବାହୁଡ଼ି ଆସନ୍ତି । ବାହୁଡା ଯାତ୍ରାରେ ମାଉସୀ ମା’ଙ୍କ ପୋଡ ପିଠ
Download Argus News App
close_btn

Download Mobile App

  • play store icon
  • app store icon