Odisha Devotion News, Odisha Devotion & Culture News | Argus News

SUBSCRIBE ARGUS LIVE TV BHUBANESWAR 33.98° C
`
Back ଧର୍ମ ଓ ସଂସ୍କୃତି
The final stage
ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ
ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ଓ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପାଇଁ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଶୁକ୍ରବାର ହେଉଛି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚନ୍ଦନ ଯାତ୍ରା ଓ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା। ଏଥିପାଇଁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଛତିଶାନିଯୋଗ ବୈଠକ ଓ ରଥଯାତ୍ରା ପ୍ରଥମ ସମନ୍ୱୟ ବୈଠକ ମଧ୍
Today puri shreemandira will be closed for 6hrs
ବନକଲାଗି ନୀତି
ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକଲାଗି ନୀତି, ୬ ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ରହିବ ସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ
ପୁରୀ : ଆଜି ବୈଶାଖ ମାସ କୃଷ୍ନପକ୍ଷ ଅମାବାସ୍ୟା ତିଥି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ବନକଲାଗି ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ତେବେ ବନକଲାଗି ନୀତି ସରିବା ପରେ ଅନବସର ପିଣ୍ଡିରେ ଅନବସର ନୀତି ସହ ଜଡିତ କେତକ ଆନୁସଙ୍ଗିକ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପାଦି
Tomorrow is Baishakh
ଆସନ୍ତାକଲି ବୈଶାଖ
ଆସନ୍ତାକଲି ବୈଶାଖ ଅମାବାସ୍ୟ: ଅଜାଣତରେ ବି କରନ୍ତୁନି ଏହି ଭୁଲ, ନଚେତ ହେବ ଆପଣଙ୍କ କ୍ଷତି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ବୈଶାଖ ଅମାବାସ୍ୟାକୁ ଦର୍ଶ ଅମାବାସ୍ୟା ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ବୈଶାଖ ଅମାବାସ୍ୟାର ବହୁତ ମାହାତ୍ମ୍ୟ ରହିଛି। ଆମେ ଆଧୁନିକତାକୁ ଅନୁସରଣ କରୁଛେ ସତ। କିନ୍ତୁ ଆମ ଜୀବନ ସହିତ ତିଥି ନକ୍ଷତ୍ର ଅଙ୍ଗାଙ୍ଗୀ ଭାବେ ଜଡ଼ିତ। ତେବେ ଆମେ ଯେତ
Baba Amarnath's
ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା
ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବାବା ଅମରନାଥଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଫଟୋ
ଅମରନାଥ ମନ୍ଦିର ହେଉଛି ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ସବୁଠୁ ପବିତ୍ର ମନ୍ଦିର ଭାବେ ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି। ଏବଂ ଏହାସହିତ କାହିଁକେତେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀରୁ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଛି। ଏହି ମନ୍ଦିରକୁ ୫୧ ଶକ୍ତିପୀଠ ଭାବେ ସ୍ଥାନିତ କରାଯାଇଛି। ଏହ
poor
ଗରିବ
ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଘରେ ରଖିଲେ ଗରିବ ହେବେ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାକୁ ବହୁତ୍ ଶୁଭ ମନାଯାଇଥାଏ । ମା' ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ହେଉଛି ଏହି ଦିନ । ତେଣୁ ମା'ଙ୍କୁ ଯାହା ଯାହା ପସନ୍ଦ ତାହା ଲୋକେ ଖୁବ୍ ଶ୍ରଦ୍ଧାରେ କରିଥାନ୍ତି । ବୈଶାଖ ମାସ ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷର ତୃତୀୟ
akshay-tritiya-2024-date-gajkesari-yog-and-dhan-yog-shubh-sanyog-know-shubh-and-pujan-muhurat-tvisg
AKSHAY TRITIYA
ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ହେଵାକୁ ଯାଉଛି ...
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଆଗକୁ ଆସୁଛି ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଯାହା ସମସ୍ତ ଓଡିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଏକଭଲ ଦିନ ହୋଇଥାଏ । କୁହାଯାଏକି ସେହି ଦିନ ଆପଢ଼ଣଙ୍କ ପାଉଁ ଏକ ବହୁତ ଵଡ ଭଲ ଦିନ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ହେଵାକୁ .ଯାଉଛୁ ଏକ ଶୁଭ ଯୋଗ ଏହ
Carpet arrangements were made for the devotees in Puri
କାରପେଟ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା
ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଚେତିଲା ପ୍ରଶାସନ, ପୁରୀରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କାରପେଟ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା
ପୁରୀ : ପୁରୀରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କରାଗଲା କାରପେଟର ବ୍ୟବସ୍ଥା । ଖବର ପ୍ରସାରଣ ପରେ ଚେତିଲା ପ୍ରଶାସନ । ଡହ ଡହ ଖରାରେ କଲବଲ ହେଉଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କାରପେଟ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି ପ୍ରଶାସନ । ଉତ୍ତର ଦ୍ବାର ନିକଟରୁ ଏକ ସର
Shiva
ଗରମ
ଶିବଙ୍କୁ କାହିଁକି ଅଧିକ ଗରମ ହୁଏ?
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଗରମରୁ ଆଉ ତ୍ରାହି ନାହିଁ। ଦିନକୁ ଦିନ ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ୁଛି ପଛେ କମିବାର ନାଁ ଧରୁନି। ସ୍ବୟଂ ଭଗବାନ ବି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରକୋପରୁ ବାଦ ପଡ଼ିନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବି ଏ ଗରମ ଅସମ୍ଭାଳ। ସେଥିପାଇଁ ସିଏ ଲଗାତାର ୬୦ ଦି
Vaishno Devi
ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀ
କେମିତି ହେଲା ମା' ବୈଷ୍ଣୋ ଦେବୀଙ୍କ ଜନ୍ମ?
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଦେବୀଙ୍କ ପାଇଁ ବନିଛି ଏହି ମନ୍ଦିର । ଏଠାରେ ଦେବୀ ମା' ନିଜ ପାଦ ଚିହ୍ନ ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି । ସମୁଦ୍ରସ୍ଥଳରୁ ୫୨ ଶହ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତାରେ ରହିଛି ଏହି ମନ୍ଦିର ଆଉ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ୧୨ କିଲୋମିଟରର ପାଦରେ ଚାଲି ଚାଲ
Download Argus News App
close_btn

Download Mobile App

  • play store icon
  • app store icon