Straight Talk

SUBSCRIBE ARGUS LIVE TV BHUBANESWAR 19.98° C
`
Back ସିଧା କଥା
Britain is still addicted to the imperialist mentality
BRITAIN
ଗୋରାମାନଙ୍କର ମାନସିକତା ଏବେବି ସେମିତି ରହିଛି
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ବୋଧ ହୁଏ ବ୍ରିଟିଶ ମାନଙ୍କର ସାମ୍ରାଜ୍ୟବାଦୀ ମାନସିକତାର ହ୍ୟାଙ୍ଗ ଓଭର ଏବେ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ସେମାନେ ପୂର୍ବରୁ କହୁଥିଲେ ବ୍ରିଟିଶ ସାମ୍ରାଜ୍ୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ କେବେ ଅସ୍ତ ହୁଏ ନାହିଁ । ବୋଧ ହୁଏ ଗୋରା ମାନଙ୍କର ସେହ
Veer Baal Diwas to be celebrated on every year on December 26
BAL DIVAS
ଆଜି ବୀର ବାଲ୍ ଦିବସ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତର ପଶ୍ଚିମୋତର ଅଂଚଳରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଶ ଗୁରୁ ପରମ୍ପରା ଯଦି ନ ଥାନ୍ତା ତେବେ ପାଖାପାଖି ଅଧା ଉତ୍ତର ଭାରତ ଇସଲାମରେ ମତାନ୍ତରିତ ହୋଇ ସାରିଥାନ୍ତା । ଦଶ ଗୁରୁ ପରମ୍ପରାର ଦଶମ ଗୁରୁ ଗୁରୁ ଗୋବିନ୍
Swami Shradhanand Balidaan Divas on 23rd December
ସ୍ୱାମୀ ଶ୍ରଦ୍ଧାନନ୍ଦ
ନିଜର ସର୍ବସ୍ୱ ବଳିଦାନ କରିଥିବା ସ୍ୱାମୀ ଶ୍ରଦ୍ଧାନନ୍ଦଙ୍କୁ ମନେ ପକାଉଛି ଦେଶ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ସମାଜ ସମ୍ମୁଖରେ ଯେତେବେଳେ ବି କୌଣସି ପ୍ରକାର ସଙ୍କଟ ଆସିଛି ସେତେବେଳେ ଭାରତରେ ମହାପୁରୁଷ ମାନେ ତାର ପ୍ରତିକାର କରିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାଣବଳୀ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିଛି । ଏପର
Guru Nanak Jayanti 2022
GURU
ଗୁରୁ ନାନକ ଦେବଙ୍କ ଜନ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ଭାରତର ଦଶ ଗୁରୁ ପରମ୍ପରାର ପ୍ରଥମ ଗୁରୁ ତଥା ଶିଖ ପନ୍ଥର ସଂସ୍ଥାପକ ଗୁରୁ ନାନକ ଦେବଙ୍କ ଜନ୍ମ ତଲବାଣ୍ଡି ଠାରେ ପବିତ୍ର କାର୍ତିକ ପୂର୍ଣିମା ଦିନ ହୋଇଥିଲା ଗୁରୁ ନାନକ ଦେବଜୀଙ୍କ ଜନ୍ମ ପଶ୍ଚିମ ପଂଜାବର ଲାହୋର ଠାର
Archaeologist B B Lal who led excavation at Ramjanmabhoomi site dies at 101
B B LAL
ଜୀବନବ୍ୟାପୀ ସତ୍ୟର ସାଧନା କରିଥିଲେ ପ୍ରଫେସର ବି. ବି ଲାଲ
ଦେଶର ଖ୍ୟାତିନାମା ପ୍ରତ୍ନତତ୍ୱବିତ ପ୍ରଫେସର ବିବି ଲାଲ ଆଉ ନାହାନ୍ତି । ୧୦୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ନେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନେକ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ଲୋକ ମାନେ ଗଭୀର ଶୋ
Pakistan's Information Jihad Conspiracy
PAKISTAN JIHAD
ପାକିସ୍ତାନର ଇନଫର୍ମେସନ ଜିହାଦର ଷଡଯନ୍ତ୍ର
ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ: ପାକିସ୍ତାନର ଏଜେଣ୍ଡା ହେଲା ଭାରତକୁ ଅସ୍ଥିର କରିବା । ଦୟନୀୟ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ତାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ନ ଦେଇ ପାରି କାଙ୍ଗାଳ ହେବାକୁ ବସିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତକୁ ଅସ୍ଥି
Hamid Ansari is a well-known name in India
ହମିଦ ଆନସାରୀ
ସିଷ୍ଟମ ଭିତରେ କେତେ ହମିଦ ଆନସାରୀ ?
ଭାରତରେ ଏକ ପରିଚିତ ନାମ ହେଉଛନ୍ତି ହମିଦ ଆନସାରୀ । ସେ ଭାରତର ଥରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଥିଲେ । ଇରାନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସାଉଦୀ ଆରବ ଯାଏ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶ ମାନଙ୍କରେ ଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରଦୂତ ଭାବେ କାମ କରିଥିଲେ
Jharkhand's model of enforcing Sharia law
ଝାଡଖଣ୍ଡ ମଡେଲ
ଶରିୟତ ଆଇନ ଲାଗୁ କରିବାର ଝାଡଖଣ୍ଡ ମଡେଲ
1947 ମସିହାରେ ଭାରତ ସ୍ୱାଧୀନ ହେବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଭାରତର ବିଭାଜନ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । କାରଣ କିଛି ମୁସଲମାନ ନେତା ସେତେବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ ହିନ୍ଦୁ ମାନଙ୍କ ସହ ମୁସଲମାନ ମାନେ ରହିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ତତ୍କାଳୀନ କଂଗ୍ରେ
Changes in India's China policy
ଚୀନ ନୀତି
ଭାରତର ଚୀନ ନୀତିରେ ପରିବର୍ତନ
ଭାରତର ଚୀନ ନୀତିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ପରିବର୍ତନ ଆସିଛି କି ? ଯଦି ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ କରା ଯାଏ ତେବେ ଉତର ଆସିବ ଯେ ହଁ ଓ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି । ପଣ୍ଡିତ ନେହେରୁଙ୍କ ସମୟରୁ ଚାଲି ଆସିଥିବା ଭାରତର ଚୀନ ନୀତିରେ ପରିବର୍ତ
Download Argus News App
close_btn

Download Mobile App

  • play store icon
  • app store icon